ru @change_kiev_bot

5$ дизайн 2004 року

5$
5$
turn
Вивчіть елементи захисту
 1. Захисна нитка

  Тримайте банкноту на світлі, щоб побачити вбудовану нитку, що йде вертикально праворуч від портрету. На нитці віддруковані літери “USA” і цифра “5” у порядку, що чергується, і видно з обох боків банкноти. Нитка світиться синім кольором при освітленні ультрафіолетом.

 2. Водяний знак 5

  Тримайте банкноту на світлі та знайдіть слабке зображення великої цифри “5” у порожньому просторі праворуч від портрету. Зображення видно з обох сторін купюри.

 3. Водяні знаки

  Тримайте банкноту на світлі та знайдіть слабке зображення трьох цифр “5” ліворуч від портрету. Зображення видно з обох сторін купюри.

5$
5$
turn
Вивчіть елементи захисту
 1. Знак ФРС

  Чорна печатка ліворуч від портрету представляє всю Федеральну резервну систему. Літера та номер під лівим серійним номером позначають розподільний Федеральний резервний банк.

 2. Мікропечатка

  Подивіться уважно (може знадобитися збільшення), щоб побачити невеликий друкований текст “FIVE DOLLARS”, що повторюється всередині лівої і правої меж купюри, “E PLURIBUS UNUM” у верхній частини щита в межах Великої печатки, і “USA”, що повторюється між стовпцями щита. На зворотній стороні записки текст “USA FIVE” з'являється уздовж одного краю великої фіолетової цифри 5.

 3. Рельєфна печатка

  Проведіть пальцем по поверхні банкноти, щоб відчути рельєфний відбиток, який надає справжнім купюрам Федерального резерву їхню характерну текстуру.

 4. Папір

  Папір для купюр Федерального резерву складається з однієї чверті льону і трьох чвертей бавовни, та містить червоні і сині захисні волокна.

 5. Кольори

  Центр примітки світло-фіолетовий, який змішується із сірим по краях.

 6. Портрет

  На банкноті у 5 доларів зображено портрет президента Лінкольна на лицьовій стороні банкноти і віньєтка Меморіалу Лінкольна на звороті банкноти.

 7. Символ свободи

  Велика печатка Сполучених Штатів із зображенням орла і щиту надрукована пурпурним праворуч від портрету президента Лінкольна. Дуга пурпурних зірок оточує портрет і Велику печатку.

 8. Виокремлення номіналу

  Велика фіолетова цифра “5” на зворотньому боці банкноти допомагає людям із порушеннями зору розрізняти номінал.

 9. Міністерство фінансів

  Праворуч від портрету зелена печатка представляє міністерство фінансів США.

 10. Серійний номер

  Унікальна комбінація з одинадцяти цифр і літер з'являється двічі на лицьовій стороні купюри.

 11. Серія дизайну

  Дизайн включає в себе серію 2006, 2009 і 2013.