ru @change_kiev_bot

20$ дизайн 2004 року

20$
20$
turn
Вивчіть елементи захисту
 1. Захисна нитка

  Тримайте банкноту на світлі, щоб побачити вбудовану нитку, що йде вертикально ліворуч від портрету. На нитці надрукований текст “USA TWENTY” і маленький прапорець у вигляді малюнка, який чергується і який видно з обох боків банкноти. Нитка світиться зеленим при освітленні ультрафіолетом.

 2. Водяний знак

  Тримайте банкноту на світлі, і знайдіть слабке зображення президента Джексона у порожньому просторі праворуч від портрету. Зображення видно з обох сторін купюри.

 3. Двокольорові чорнила

  Нахиліть купюру, щоб побачити цифру “20” у правому нижньому кутку передньої частини купюри, яка змінює колір із мідного на зелений.

20$
20$
turn
Вивчіть елементи захисту
 1. Знак ФРС

  Чорна печатка ліворуч від портрету представляє всю Федеральну резервну систему. Літера і номер під лівим серійним номером позначають розподільний Федеральний резервний банк.

 2. Мікропечатка

  Подивіться уважно (може знадобитися збільшення), щоб побачити невеликий друкований текст “USA20” вздовж кордону перших трьох літер синьої стрічки “TWENTY USA” праворуч від портрету “THE UNITED STATES OF AMERICA” і USA 20 у чорному кольорі на кордоні, нижче підпис скарбника.

 3. Рельєфна печатка

  Проведіть пальцем по поверхні банкноти, щоб відчути рельєфний відбиток, який надає справжнім купюрам Федерального резерву їхню характерну текстуру.

 4. Папір

  Папір для купюр Федерального резерву складається з однієї чверті льону і трьох чвертей бавовни, та містить червоні й сині захисні волокна.

 5. Кольори

  Купюра включає в себе кольори фону зелений і персиковий. Слова TWENTY USA були надруковані синім кольором на задньому плані праворуч від портрету.

 6. Портрет

  На банкноті у 20 доларів зображено портрет президента Джексона на лицьовій стороні банкноти і віньєтка Білого дому на зворотньому боці банкноти.

 7. Символ свободи

  Великий синій орел на задньому плані ліворуч від портрету президента Джексона намальований таким самим, яким він був за часів його створення. Менший металевий зелений орел у правому нижньому кутку портрету - більш сучасна гравюра.

 8. Виокремлення номіналу

  Велика зелена цифра “20” у правому нижньому кутку на зворотньому боці банкноти допомагає людям із порушеннями зору розрізняти номінал.

 9. Міністерство фінансів

  Праворуч від портрету зелена печатка представляє міністерство фінансів США.

 10. Серійний номер

  Унікальна комбінація з одинадцяти цифр і літер з'являється двічі на лицьовій стороні купюри.

 11. Серія дизайну

  Дизайн включає серії 2004, 2004A, 2006, 2009 і 2013.