ru @change_kiev_bot

10$ дизайн 2004 року

10$
10$
turn
Вивчіть елементи захисту
 1. Захисна нитка

  Тримайте банкноту на світлі, щоб побачити вбудовану нитку, що йде вертикально праворуч від портрету. На нитці надрукований текст “USA TEN” і невеликий прапорець у вигляді малюнка, який чергується і який видно з обох боків банкноти. Нитка світиться помаранчевим при освітленні ультрафіолетом

 2. Водяний знак

  Тримайте банкноту на світлі, та знайдіть слабке зображення секретаря Гамільтона в порожньому просторі праворуч від портрету. Зображення видно з обох сторін купюри.

 3. Двокольорові чорнила

  Нахиліть купюру, щоб побачити цифру “10” у правому нижньому кутку передньої частини купюри, яка змінює колір із мідного на зелений.

10$
10$
turn
Вивчіть елементи захисту
 1. Знак ФРС

  Чорна печатка ліворуч від портрету представляє всю Федеральну резервну систему. Літера і номер під лівим серійним номером позначають розподільний Федеральний резервний банк.

 2. Мікропечатка

  Подивіться уважно (може знадобитися збільшення), щоб побачити невеликий друкований текст “THE UNITED STATES OF AMERICA” і “TEN DOLLARS USA” під портретом та всередині кордонів банкноти, і текст “USA 10”, що повторюється, під факелом.

 3. Рельєфна печатка

  Проведіть пальцем по поверхні банкноти, щоб відчути рельєфний відбиток, який надає справжнім купюрам Федерального резерву їхню характерну текстуру.

 4. Папір

  Папір для купюр Федерального резерву складається з однієї чверті льону і трьох чвертей бавовни, та містить червоні і сині захисні волокна.

 5. Кольори

  Банкнота включає в себе фонові кольори: помаранчевий, жовтий і червоний.

 6. Портрет

  На банкноті у 10 доларів зображено портрет секретаря Гамільтона на лицьовій стороні банкноти, і віньєтка Казначейства США на зворотньому боці банкноти.

 7. Символ свободи

  Зображення факела зі Статуєю Свободи надруковано червоним кольором ліворуч від портрету Секретаря Гамільтона. Менше металеве червоне зображення факела можна знайти у нижній правій частині портрету.

 8. Виокремлення номіналу

  Велика зелена цифра “10” на зворотньому боці записки допомагає людям із порушеннями зору розрізняти номінал.

 9. Міністерство фінансів

  Праворуч від портрету зелена печатка представляє міністерство фінансів США.

 10. Серійний номер

  Унікальна комбінація з одинадцяти цифр і літер з'являється двічі на лицьовій стороні купюри.

 11. Серія дизайну

  Дизайн включає серію 2004A, 2006, 2009 і 2013.