500 рублів 2010 року
- Освітлення
- Кут огляду
- Рельєфна печатка
- Мікропечатка










- Мікроперфорація
При розгляданні банкноти проти джерела світла праворуч від зображення парусника спостерігається число «500», виконане абсолютно рівними паралельними рядами мікроотворів, невловимих на дотик.
- Водяний знак
Водяні знаки розташовані на купонних полях банкноти: на вузькому - цифрове позначення номінала, на широкому - зображення Петра I. При розгляданні на світлі на водяних знаках видно ділянки як темніші, так і світліші порівняно із загальним фоном паперу. На водяному знаку, розташованому на широкому купонному полі, чітко помітні плавні переходи тонів від темних до світлих.
- Захисна нитка
(Зворотній бік) У папір впроваджена металізована захисна нитка шириною 5 мм із зображенням (число «500» в прямому й перевернутому зображенні та ромб), що періодично повторюється й виконаним деметалізацією. Зі зворотнього боку банкноти захисна нитка виглядає у вигляді сірої смуги з темними числами «500», які повторюються та розділеними ромбами. На світлі числа і ромби виглядають світлими на темному полі.
- ІЧ-випромінювання
Так виглядає купюра в інфрачервоному спектрі
- УФ-випромінювання
Так виглядає купюра в ультрафіолетовому спектрі







- Захисна нитка
На фрагменті захисної нитки, що виходить на поверхню паперу на лицьовій стороні банкноти у вікні фігурної форми («вітражному вікні»), при нахилі банкноти видно або зображення чисел «500», що повтроюються, розділених ромбами, або райдужний блиск без зображення.
- Прихований номінал
На однотонному полі при нахилі банкноти з'являється число «500», кожна цифра якого має своє забарвлення. При повороті банкноти (без зміни кута зору) забарвлення кожної цифри змінюється.
- Приховане зображення літер РР
При розгляданні банкноти під гострим кутом до поверхні, проти джерела світла, на орнаментальній стрічці видно літери «РР». Залежно від орієнтації банкноти літери виглядатимуть світлими на темному тлі або темними на світлому фоні.






- Напис «БИЛЕТ БАНКА РОССИИ»
Текст «Билет Банка России», мітка для людей з ослабленим зором, емблема Банка Росії мають підвищену рельєфність, що відчувається на дотик.
- Позначка
Текст «Билет Банка России», мітка для людей з ослабленим зором, емблема Банка Росії мають підвищену рельєфність, що відчувається на дотик.
- Емблема банку Росії
Текст «Билет Банка России», мітка для людей з ослабленим зором, емблема Банка Росії мають підвищену рельєфність, що відчувається на дотик.
- Рельєфні штрихи
Тонкі штрихи, розташовані по краях купонних полів лицьового боку банкноти, мають підвищену рельєфність, що відчувається на дотик.








- Мікротекст 1
Зображення будівлі морського вокзалу у м. Архангельську складається з окремих дрібних графічних елементів.
- Мікротекст 2
На верхній і нижній межі зображення декоративної стрічки є мікротекст у вигляді чисел «500», що повторюються та розділених точками.
- Мікротекст 3
Тонкі барвисті штрихи, розташовані по лівому краю лицьового боку банкноти, а також штрихи наприкінці тексту «Билет Банка России» переходять у безкольорове тиснення.
- Мікротекст 4
(Зворотній бік) Малюнки з тонких ліній, розташовані на лицьовій стороні у центрі банкноти, а також на зворотній стороні банкноти у верхній і нижній частинах купонних полів, неозброєним оком сприймаються як рівне поле.
- Мікротекст 5
(Зворотній бік) У верхній частині банкноти знаходиться позитивний мікротекст у вигляді чотирнадцяти рядків числа «500», що повторюється.
- Мікротекст 6
(Зворотній бік) У нижній частині банкноти розташований мікротекст у вигляді шести смуг із текстом «ЦБРФ500», що повторюється та який виконаний із переходом від негативного до позитивного зліва направо.