ru @change_kiev_bot

1000 рублів 2010 року

1000 рублів 1000 рублів 1000 рублів водяний знак водяний знак
1000 рублів 1000 рублів 1000 рублів нитканитка
зворотня сторона
Вивчіть елементи захисту
 1. Захисна нитка

  (Зворотній бік) У папір впроваджена металізована захисна нитка шириною 5 мм з періодично повторюваним зображенням (цифрове позначення номінала та ромб), виконаним деметалізацією. Зі зворотнього боку банкноти захисна нитка виглядає у вигляді сірої смуги з темними повторюваними числами «1000», розділеними ромбами. На світлі числа та ромби виглядають світлими на темному полі.

 2. Водяний знак

  Розташований на широкому купонному полі та включає в себе напівтоновий водяний знак (голова пам'ятника Ярославу Мудрому) і примикає до нього філігранний водяний знак - цифрове позначення номінала (число 1000). Філігранний водяний знак має ділянки світліші, ніж папір і напівтоновий водяний знак. Його відрізняє наявність темних штрихів, що відтіняє цифри і створює ефект їхньої об'ємності.

 3. Мікроперфорація

  При розгляданні банкноти проти джерела світла спостерігається зображення числа 1000, сформоване абсолютно рівними паралельними рядами мікроотворів. Папір у місці розташування мікроотворів не повинен сприйматися шорсткою.

 4. ІЧ-випромінювання

  Так виглядає купюра в інфрачервоному спектрі

 5. УФ-випромінювання

  Так виглядає купюра в ультрафіолетовому спектрі

1000 рублів лента лента лента елемент елемент елементелемент
1000 рублів
зворотня сторона
Вивчіть елементи захисту
 1. Захисна нитка

  Нитка виходить на поверхню паперу на лицьовій стороні банкноти у вікні фігурної форми («вітражне вікно»). При нахилі банкноти на фрагменті захисної нитки, видимому у «витражному вікні», спостерігається або повторюване зображення числа «1000» та ромба, або райдужний блиск без зображення.

 2. Муарові смужки

  У нижній частині поля MVC + присутній елемент із кольоровими смугами, які видно постійно. При розгляданні банкноти під прямим кутом зору верхня частина поля MVC + виглядає однотонною. При нахилі банкноти у верхній частині поля з'являються хвилеподібні муарові смуги жовтого та блакитного кольорів, які виглядають продовженням смуг на елементі у нижній частині поля.

 3. Приховане зображення літер РР

  При розгляданні банкноти під гострим кутом до поверхні, проти джерела світла, на орнаментальній стрічці видно літери «РР». Залежно від орієнтації банкноти літери виглядатимуть світлими на темному тлі або темними на світлому фоні.

 4. Магнітна фарба

  Яскрава блискуча горизонтальна смуга, яку видно під прямим кутом зору в середині герба м. Ярославля, при нахилі банкноти переміщається від середини зображення герба вгору або вниз.

1000 рублів елемент елемент елемент елемент
1000 рублів
зворотня сторона
Вивчіть елементи захисту
 1. Напис «БИЛЕТ БАНКА РОССИИ»

  Текст «Билет Банка России», мітка для людей з ослабленим зором, емблема Банку Росії мають підвищену рельєфність, що відчувається на дотик.

 2. Позначка

  Текст «Билет Банка России», мітка для людей з ослабленим зором, емблема Банку Росії мають підвищену рельєфність, що відчувається на дотик.

 3. Емблема банку Росії

  Текст «Билет Банка России», мітка для людей з ослабленим зором, емблема Банку Росії мають підвищену рельєфність, що відчувається на дотик.

 4. Рельєфні штрихи

  Тонкі штрихи, розташовані по краях купонних полів лицьового боку банкноти, мають підвищену рельєфність, що відчувається на дотик.

1000 рублів елемент елемент елемент
1000 рублів елемент елемент елемент
зворотня сторона
Вивчіть елементи захисту
 1. Мікротекст 1

  Фонове зображення будівлі, розташоване праворуч від каплиці, складається з окремих дрібних графічних елементів, числа 1000 і тексту «ЯРОСЛАВЛЬ», які повторюються.

 2. Мікротекст 2

  На верхній і нижній межі зображення орнаментальної стрічки є мікротекст, сформований повторюваним зображенням числа «1000», розділених крапкою.

 3. Мікротекст 3

  Тонкі барвисті штрихи, розташовані по лівому краю лицьового боку банкноти, а також штрихи у кінці тексту «Билет Банка России» переходять в безкольорове тиснення.

 4. Мікротекст 4

  (Зворотній бік) Малюнки з тонких ліній, розташовані на купонних полях зворотнього боку банкноти, неозброєним оком сприймаються як рівне поле. При ксерокопіюванні може призвести до шумів малюнків або виявлення неіснуючих на оригіналі світлих або темних малюнків (муар).

 5. Мікротекст 5

  (Зворотній бік) У верхній частині банкноти знаходиться позитивний мікротекст у вигляді одинадцяти рядків числа «1000», що повторюється.

 6. Мікротекст 6

  (Зворотній бік) У нижній частині банкноти розташований мікротекст у вигляді шести смуг із текстом «ЦБРФ1000», що повторюється та який виконаний із переходом від негативного до позитивного зліва направо.